Wall Street odpoczywa po rajdzie

Sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od stabilizacji, po tym jak indeks S&P500 w trzy dni odbił się po poprzednich zniżkach aż o 2,6 proc.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Po ponad godzinie handlu główny indeks Wall Street utrzymuje się w okolicach kreski, Dow Jones traci 0,2 proc., a Nasdaq zyskuje 0,4 proc. 2,6 proc. skok S&P500 z poprzednich trzech dni był najlepszym wynikiem w takim okresie od dwóch miesięcy.

- O tej porze roku wszystko zależy od wyników kwartalnych. Kursami będą dzisiaj rządzić wiadomości ze spółek – komentował dla agencji Bloomberg Lawrence Creatura, zarządzający towarzystwa Federated Investors.

Ponad 3 proc. tracą notowania Google. Na wynikach kwartalnych spółki zaciążył wzrost kosztów i przenoszenie się ruchu ogłoszeniowego na urządzania mobilne. O prawie 4 proc. tanieją papiery IBM. Spółka poinformowała, że sprzedaż była słabsza od prognoz. 4 proc. zyskuje jednak bank Morgan Stanley. Dzięki zwiększonym przychodom z tradingu spółce udało się przebić prognozy zysku za ostatni kwartał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street odpoczywa po rajdzie