Na półtorej godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na Dow Jonesa i S&P 500 zwyżkują o około 1 proc. Nieco mniej można zarobić na spółkach w indeksu Nasdaq (0,9 proc.).
Za sprawą wczorajszego spadku indeksu S&P szeroki rynek zakończył październik na 0,2 – proc. minusie.
- Chociaż kwestia narastania kryzysu w Europie rzutuje na gospodarcze perspektywy strefy euro, to trzeba przyznać, że ożywienie w gospodarce amerykańskiej nabiera tempa – komentował James Knightley, ekonomista londyńskiego oddziału ING Financial Markets.
Pozytywne dane dotarły dzisiaj z chińskiego przemysłu. Wskaźnik PMI wg CFLP wzrósł w listopadzie do 55,2 pkt z 54,7 pkt miesiąc wcześniej i przekroczył prognozy analityków, mówiące o jedynie minimalnej poprawie nastrojów.
Dziś na rynek spłyną także kluczowe dane z amerykańskiego rynku pracy (raport ADP) oraz przemysłu (ISM Manufacturing).
W ślad za odbijającymi się od dna notowaniami banków europejskich podążają instytucje amerykańskie. JPMorgan Chase zwyżkował w handlu w Niemczech o blisko 1 proc.