Wall Street pod kreską

opublikowano: 21-03-2013, 21:03

Amerykańskie akcje taniały po tym jak w środę indeks Standard & Poor’s 500 zbliżył się do rekordowego poziomu, ponieważ obawy o kryzys zadłużenia w Europie przyćmił lepsze od oczekiwań dane z  gospodarki USA.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Ostatecznie Dow Jones stracił o 0,63 proc., S&P500 zakończył dzień 0,82 proc. zniżką, a Nasdaq 0,96 proc. spadkiem.

Akcje Oracle staniały ponad 9,1 proc. po tym jak wyniki sprzedaży i zysk okazały się gorsze od oczekiwań. Cisco System i Juniper Networks traciły podczas czwartkowej sesji co najmniej 2,3 proc. za sprawą obniżenia ich wyceny przez analityków. Tymczasem walory Yahoo drożały ponad 3 proc. po tym jak firma Oppenheimer & Co. podwyższyła wycenę spółki.

Europejski Bank Centralny zapowiedział, że po 25 marca może odciąć cypryjskie banki od funduszy pomocowych jeśli Cypr nie zaakceptuje warunków unijnej pomocy.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych sprzedaż domów na rynku wtórnym wzrosła w lutym do najwyższego poziomu od ponad trzech lat. Wzrost w ujęciu rocznym wyniósł 0,8 proc. do 4,98 mln, co dało najlepszy wynik od listopada 2009 r. Ponadto liczba nowozarejestrowanych bezrobotnych w tygodniu zakończonym 16 marca wzrosła o 2000 do 336 tys. osób, a indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę (Conference Board) wzrósł drugi miesiąc z rzędu o 0,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy