Wall Street pod kreską

05-06-2013, 22:01

Indeksy na giełdzie w Nowym Jorku podczas środowej sesji traciły na wartości, a Standard & Poor’s 500 znalazł się na najniższym poziomie od miesiąca. Wszystko za sprawą gorszych od oczekiwań danych z gospodarki Stanów Zjednoczonych.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dow Jones Industrial Average stracił 1,43 proc.,  S&P 500 ponad 1,37 proc., a  Nasdaq prawie 1,28 proc.

Wpływ na przebieg sesji miał m.in. raport ADP o zatrudnieniu, który okazał się gorszy od prognoz. W maju 2013 r. zatrudnienie w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosło o 135 tys. Tymczasem analitycy spodziewali się wzrostu wskaźnika o 165 tys.

Wszystkie 10 grup spółek w indeksie S&P 500 traciły na wartości, najbardziej spadały jednak spółki finansowe i surowcowe. Apple stracił 0,8 proc. po tym jak amerykańska agencja handlu oskarżyła spółkę o naruszenie patentu należącego do Samsung Electronics. Microsoft i Joy Global traciły również co najmniej 0,8 proc. z powodu obniżenia wyceny przez analityków.  O 1,6 proc. rosły natomiast walory Walgreen, gdy okazało się, że sprzedaż firmy przewyższyła oczekiwania analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street pod kreską