Wall Street powinna kontynuować zwyżkę

WST
02-04-2009, 12:55

Zapowiada się kontynuacja wzrostów na  amerykańskich parkietach. W górę idą kontrakty terminowe na indeksy tamtejszych giełd. Optymizm rynku potęgują nadzieje związane ze spotkanie Grupy G20. Odżyły spekulacje, że światowa gospodarka może mieć już za sobą najgorszy okres recesji.

Duży wpływ na zachowanie inwestorów będą ponownie miały dane makro.

Istotne szczególnie będę te z rynku pracy. Prognozy specjalistów zakładają symboliczny wzrost o 1 tys. liczby tzw, nowych bezrobotnych do 653 tys. Mimo to, jest to nadal wielkość świadcząca o głębokim kryzysie w ty segmencie rynku.

Już po otwarciu sesji poznamy też dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku w lutym (wzrost o 3,4 proc)  i zamówienia fabryczne (spadek o 1,3 proc.). 

Wśród mocno drożejących papierów ponownie znajdują się te należące do Citigroup i Bank of America kwotowane na niemieckiej giełdzie. Powodem jest oczekiwanie związane z możliwym wzrostem, nawet o ponad 20 proc zysków banków po rezygnacji z wyceny posiadanych przez nie aktywów według wartości rynkowej.

Zaczęło się też odbudowywanie pozycji na walorach General Motors. To m.in. zasługa danych o marcowej sprzedaży, która choć ponownie spadła to jednak była wyższa od prognoz specjalistów. Zyskują też kwotowania głównego rywala, Ford Motor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street powinna kontynuować zwyżkę