Wall Street powinna rosnąć na otwarciu

WST
24-12-2009, 14:44

Rośnie wycena kontraktów terminowych na  indeksy amerykańskich giełd. Zapowiada to dodatnie otwarcie wigilijnej sesji, która zarówno na NYSE, jak i na Nasdaq będzie skrócona do 19-tej polskiego czasu. Z uwagi na święta należy oczekiwać zdecydowanego spadku handle, na co wskazywał już wczorajszy wolumen obrotów.

Na parkiet dotarły już dane makro. Pozytywnie zaskoczył większy niż oczekiwano spadek liczby osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. W minionym tygodniu było ich 452 tys. wobec prognozy na poziomie 470 tys. i 480 tys. tydzień wcześniej.

Mieszane z kolei okazały się dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku. W listopadzie zwiększyły się o 0,2 proc. wobec prognozy wysokości 0,5 proc. Bez uwzględniana środków transportu zwiększyły się o 2,0 proc., a w tym przypadku analitycy oczekiwali zwyżki o 1,0 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street powinna rosnąć na otwarciu