Wall Street: To będzie interesująca sesja

WST
30-06-2009, 15:40

Wtorkowa sesja na Wall Street może mieć ciekawy przebieg. Dziś kończą się miesiąc, kwartał i półrocze. Istnieje przy tym ogromna szansa na to, by zamknęła najlepszy od 1998 r. kwartał na amerykańskich giełdach. Na razie wszystko zapowiada tak optymistyczny scenariusz. I choć Dow Jones i S&P 500 lekko spadły na otwarciu, niespełna kwadrans po rozpoczęciu handlu zarówno one, jak i Nasdaq, świecą się na zielono.

Przed sesją poznaliśmy dane z rynku nieruchomości. Ceny w 20 największych metropoliach spadły w kwietniu w ujęciu rocznym o 18,1 proc. To wynik nieco lepszy od oczekiwanego przez analityków (-18,5 proc.). Z danych makro istotnych dla rynku zaprezentowane zostaną jeszcze m.in. czerwcowy wskaźnik zaufania konsumentów oraz indeks Chicago PMI. W obu przypadkach oczekiwana jest lekka poprawa.

Wzrost notowań „czarnego złota” wywołany problemami związanymi z wydobyciem surowca w Nigerii (kolejny atak terrorystyczny na instalacje) oraz osłabieniem dolara skutecznie wspiera wycenę walorów czołowych spółek paliwowych. W górę idą m.in. kursy takich gigantów jak Exxon oraz Chevron.
Wzięciem cieszą się też papiery FedEksu, jednego z liderów branży kuriersko-logistycznej. Analitycy Barclays podwyższyli rekomendację dla papierów spółki z poziomu „zgodnie z rynkiem” do „przeważaj”. Uważają, że spółka będzie jednym z pierwszych beneficjentów odbicia w światowej gospodarce.

Początek dnia jest udany dla posiadaczy akcji Forda. Wicelider amerykańskiego rynku motoryzacyjnego zyskuje po wczorajszej informacji, że wyniki czerwcowej sprzedaży pozwolą spółce zwiększyć udziały w rynku.

Zniżkuje za to Emulex. Władze spółki specjalizującej się w produkcji chipów zwróciły się do akcjonariuszy z prośbą, by wstrzymali się – przynajmniej na razie – z odpowiedzią na propozycję odkupienia akcji złożoną przez Broadcom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Wall Street: To będzie interesująca sesja