Wall Street wciąż na maksimach

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 14-10-2010, 13:54

Zbliżająca się fala publikacji wyników amerykańskich spółek wciąż podbija kursy na giełdzie nowojorskiej. Dzięki wczorajszemu wzrostowi o 0,7 proc. indeks szerokiego rynku S&P 500 znalazł się na poziomach najwyższych od początku maja.

Na dwie godziny przed otwarciem rynku kontrakty na S&P 500 i Dow Jonesa zwyżkują o 0,2 proc., a kontrakty na Nasdaq pozostają na poziomie z wczorajszego zamknięcia.

Kurs Yahoo! Skoczył w handlu we Frankfurcie o 13 proc. po tym, jak Wall Street Journal poinformował, że operator wyszukiwarki internetowej może być celem przejęcia. Z kolei 13 – proc. spadek zanotowała Apollo Group. Spółka z branży edukacyjnej wycofała się z prognoz finansowych na przyszły rok.

Spośród ośmiu spółek z indeksu S&P 500, które dotychczas podały wyniki za trzeci kwartał aż siedem pobiło prognozy analityków odnośnie przychodów i zysku netto. W tym tygodniu wyniki publikuje łącznie 18 emitentów.

Chevron Corp., druga co do wielkości spółka z amerykańskiego sektora paliwowego, zyskuje we Frankfurcie blisko 1 proc. Pomagają jej w tym rosnące drugi dzień z rzędu ceny ropy naftowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street wciąż na maksimach