Wall Street wciąż nad kreską

MD
opublikowano: 03-04-2009, 15:48

Indeksy amerykańskich rynków akcji lekko rosły w pierwszej fazie sesji. Inwestorzy zignorowali dane z rynku pracy, które okazały się zgodne z oczekiwaniami.

Stopa bezrobocia wzrosła do 8,5 proc., najwyższego poziomu od 25 lat. Gospodarka straciła w marcu 663 tys. miejsc pracy i łącznie już 5,1 mln od początku kryzysu. Dane nie zaskoczyły, więc nie było pretekstu ani do sprzedaży, ani do kupna akcji. Na początku sesji taniały akcje m.in. Walt Disney Co. JP Morgan obniżył rekomendację największego na świecie operatora parków tematycznych. Branżowe stowarzyszenie SIA poinformowało, że sprzedaż półprzewodników spadła w lutym o 30 proc. Lekko spadał kurs Intela, ale AMD i Texas Instruments umiarkowanie drożały. O ponad 20 proc. drożał Research In Motion. Producent komunikatorów BlackBerry przedstawił prognozę wyników pierwszego kwartału wyższą od prognozy analityków. 

Mimo pozornej odporności rynku na złe wiadomości, pojawiają się głosy o możliwości korekty po wzrostach, które wyniosły Nasdaq powyżej 1600 pkt. i Dow Jones powyżej 8000 pkt. w czasie czwartkowej sesji. Thomas Lee, strateg amerykańskiego rynku akcji w  JP Morgan uważa, że S&P500 może spaść do 750-775 pkt. W czwartek na zamknięciu wynosił 834 pkt.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street wciąż nad kreską