Wall Street z nadzieją czeka na Fed

WST
opublikowano: 09-08-2010, 22:08

Otwierająca nowy tydzień sesja na  amerykańskich giełdach poprawiła humory inwestorom. Przez niemal cały dzień przewagą nad rynkiem miała strona popytowa, choć w pierwszych godzinach jej potencjał nie był zbyt przekonujący.

Ostatecznie wskaźnik Dow Jones zyskał 0,42 proc. S&P500 rósł o 0,55 proc. zaś Nasdaq o 0,75 proc.

Wzrosty indeksów implikowane były przede wszystkim nadziejami związanymi z wtorkowym posiedzeniem amerykańskich władz monetarnych, które nie tylko zdecyduje o stopach procentowych, ale i, na co liczą inwestorzy, o dalszych interwencjach na rynku. Patrząc na związany z tym optymizm graczy, aż trudno sobie wyobrazić ewentualne rozczarowanie jeśli FOMC nie „nie sprosta” oczekiwaniom.

Przy braku istotnych danych makro uwaga handlujących skupiała się przede wszystkim na doniesieniach spółek. A że jesteśmy w środku sezonu ogórkowego, najbardziej emocjowali się seks skandalem w Hewlett Packard. Doprowadził on do odejścia prezesa Marka Hurda i silnej przeceny akcji jednego z największych na świecie producentów sprzętu komputerowego.

Drugim „newsem” były straty jakie ponieśli w handlu traderzy banku Goldman Sachs. W ciągu trzech sesji w II kwartale odnotowali ujemne wyniki sięgające ponad 100 mln USD za każdym razem.

Wzięciem cieszyły się papiery McDonald’s po informacji o lepszych niż oczekiwali analitycy wynikach kwartalnych. Podobnie było w przypadku Berkshire Hathaway, funduszu inwestycyjnego z portfela miliardera Warrena Buffeta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street z nadzieją czeka na Fed