Wall Street zastygła przed Fedem

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 21-09-2010, 13:45

W oczekiwaniu na posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku inwestorzy unikają bardziej zdecydowanych ruchów.

Na dwie godziny przed otwierającym gongiem grudniowe kontrakty na S&P 500 i NASDAQ zwyżkowały o 0,1 proc. Tyle samo taniały kontrakty na Dow Jonesa.

Ostatnie sesje za oceanem przyniosły bykom powody do zadowolenia. Wczorajszy 1,5 – proc. wzrost S&P 500 wyniósł wskaźnik do najwyższego poziomu od ponad czterech miesięcy. Do kwietniowych szczytów indeksowi wciąż jednak brakuje 6,1 proc.

Konsensus rynkowy przewiduje, że na dzisiejszym posiedzeniu Fed podtrzyma zapewnienie o utrzymaniu niskich stóp procentowych przez „wydłużony okres czasu”. Mało kto sądzi, że bankierzy centralni już teraz pójdą dalej i wznowią program skupu aktywów na większą skalę.

Szanse nawet na wspomnienie o „poluzowaniu ilościowym” w komunikacie Komitetu Otwartego Rynku są niezwykle odległe – komentował Robert Carnell, główny ekonomista ING Financial Markets.

Uspokajająco na rynek działa sukces aukcji irlandzkich obligacji skarbowych. Inwestorzy obawiali się, że straty banków z Zielonej Wyspy zmuszą tamtejszy rząd do zwrócenia się do Unii Europejskiej po pomoc.

Z kolei jeszcze przed sesją inwestorzy poznają najnowszą porcję danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Szczególnie istotna może okazać się liczba wydanych pozwoleń na budowę domów.

O blisko 1 proc. w handlu we Frankfurcie rośnie kurs Boeinga. Zdaniem Międzynarodowej Federacji Transportu Lotniczego producent samolotów zantuje w tym roku zysk na poziomie 8,9 mld USD, ponad trzykrotnie wyższym niż w całym zeszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street zastygła przed Fedem