Wall Street znalazła się po zielonej stronie

opublikowano: 18-10-2011, 15:49

Początek wtorkowego handlu na amerykańskich giełdach nie miał spokojnego przebiegu. Jednak później zaatakowała strona popytowa.

Indeksy poddały się na początku przecenie. Szybko podjęte zostały jednak próby odreagowania, ale równie gwałtownie znów wskaźniki zeszły pod kreskę.Potem trwało swoiste przeciąganie liny. Im było jednak bliżej połowy sesji tym większą przewagę zdobywał obóz byków. W efekcie wskaźniki wyszły w zielone obszary.

Tuż po godzinie 19-tej polskiego czasu indeks DJ IA zyskiwał 0,78 proc. zaś Nasdaq rósł o 0,68 proc.

Na parkiet dotarły już najnowsze dane makro. Inflacja PPI odnotowała we wrześniu najwyższą dynamikę od kwietnia. Wzrosła o 0,8 proc. przy prognozach na poziomie 0,2-0,4 proc. w ujęciu miesięcznym. Poznaliśmy też odczytu dotyczące napływu kapitałów do USA. W sierpniu w przypadku długoterminowych wyniósł 57,9 mld podczas gdy oczekiwano odpływu rzędu 20 mld. Natomiast w ujęciu netto napłynęły kapitały rzędu 89,6 mld przy prognozie na poziomie 30 mld.

Sezon publikacji raportów kwartalnych ruszył w najlepsze. Dzisiaj na tapecie są przede wszystkim banki. Dane mają mieszany charakter. Bank of America osiągnął w trzecim kwartale wyniki lepsze od oczekiwań. Z kolei Goldman Sachs odnotował drugą w historii stratę. I  jej skala była wyższa niż spodziewali się analitycy.

Przecenie poddają się papiery IBM. Przychody spółki w trzecim kwartale wzrosły o 7,8 proc. do 26,2 mld USD i nieznacznie były niższe od średniej prognoz analityków. Wystarczyło to jednak by zwiększyła się podaż walorów jednego z największych graczy na rynku komputerowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street znalazła się po zielonej stronie