Walne Cognoru bez decyzji

KAP
opublikowano: 25-11-2010, 00:00

Cognor ma problem z wydzieleniem majątku dla inwestora. Inwestora, którego raczej nie ma.

Cognor ma problem z wydzieleniem majątku dla inwestora. Inwestora, którego raczej nie ma.

Jutro rozegra się czwarty etap walnego Cognoru, które ma podjąć decyzję o wydzieleniu majątku dla inwestora. Decyzja już trzy razy była odkładana, bo zarząd nie zdążył z przygotowaniem uchwał dotyczących informacji o aktywach, które mają być wydzielane. Czy obecne walne znów zakończy się niczym?

— Kolejnej przerwy już być nie może. Trzeba podjąć decyzję albo zakończyć walne i wyznaczyć termin kolejnego — mówi Przemysław Sztuczkowski, szef Złomreksu, do którego należy Cognor.

Nie ukrywa, że scenariusz z zakończeniem walnego i rozpisaniem kolejnego jest realny, bo firma wciąż ma problem z przygotowaniem uchwał.

Z czego wynika ten problem?

— Nie ma uzgodnionej ceny z inwestorem — mówi jeden z przedstawicieli konkurencyjnych firm, znający kulisy transakcji.

Według dotychczasowych doniesień rynkowych, nabywcą części polskiego majątku Cognora ma być ArcelorMittal. Nasze źródło twierdzi, że strony zaczynały rozmowy o transakcji przy wycenie majątku dla inwestora na poziomie 180 mln zł. Ostatnio mówi się o 150 mln zł, ale propozycje inwestora nadal idą w dół, bo mimo poprawy sytuacji na rynku stali Cognor wciąż "jedzie" na stratach. Tymczasem przez cały drugi kwartał i część trzeciego ceny wyrobów stalowych szybowały. Ostatnio jednak doszło do kilkutygodniowej korekty, ale na rynek znów wróciły wzrosty. Takie wahania nie sprzyjają negocjacjom cenowym i wycenie majątku.

Co na to spółka?

— Nie komentuję tej sprawy. Nie ma żadnego inwestora — ucina Przemysław Sztuczkowski.

To po co wydzielać dopiero co skonsolidowany majątek, skoro nie ma inwestora?

— Może zarząd dopiero będzie go szukać — uśmiecha się właściciel Złomreksu.

Czyżby rozmowy z Mittalem zakończyły się fiaskiem?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu