Waluty osłabiły obligacje

Anna Borys
opublikowano: 25-08-2006, 00:00

W czwartek rentowności papierów skarbowych nieznacznie wzrosły. Wprawdzie obligacje powinny umocnić się w ślad za rynkiem bazowym, który zakończył dzień na plusie, tak się jednak nie stało.

Słaby złoty sprawił, że inwestorzy nie chcieli kupować naszych obligacji, bo wraz ze spadkiem wartości krajowej waluty topnieje atrakcyjność polskich papierów wartościowych.

Rynek nie zapomniał także o słabych danych inflacyjnych, które ożywiły widmo podwyżek stóp procentowych w kraju. Taka perspektywa sprawia, że gracze mniej chętnie inwestują na naszym rynku, przynajmniej do momentu, kiedy atmosfera trochę się ostudzi.

O godzinie 15.30 rentowność dwuletnich papierów wartościowych wzrosła do 4,95 proc., wobec 4,94 proc. dzień wcześniej. Dochodowość pięcioletnich papierów wzrosła do 5,50 proc., z 5,47 proc. w środę, a dziesięcioletnich osiągnęła wartość 5,69 proc. w porównaniu z 5,68 proc. dzień wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu