Wapno sięgnie po PPP

ANP
opublikowano: 08-02-2010, 09:04

Jak zbudować plac zabaw, nie mając pieniędzy? Włodarze wielkopolskie gminy mają plan. Potrzebny jest tylko prywatny partner!

Kilka lat temu w głowach władz wielkopolskiej gminy zakiełkował pomysł stworzenia  „Dziecięcego Parku Sportu i Rekreacji w Wapnie”. Dla lokalnego samorządu to spory wydatek. Szacunkowa wartość przedsięwzięcia sięga 897,82 tys. EUR (około 3,61 mln zł). Wówczas jednak projekt nie zakwalifikował się do dofinansowania z funduszy norweskich. Teraz władze gminy chcą ponownie spróbować.

– Zamierzamy ubiegać się o dotacje z Norwegii w ramach rewitalizacji obszarów poprzemysłowych. Mogłyby one wynieść 75 lub 85 proc. wartości inwestycji – mówi Andrzej Bąk, wójt gminy Wapno.

Resztę miałaby wyłożyć gmina, ale nie ma na to pieniędzy, m.in. dlatego, że realizuje cztery inne projekty m.in. budowę kanalizacji. Dlatego władze gminy pomyślały o udziale partnera prywatnego.
– Jeśli znajdzie się partner, który wyłoży 15 lub 25 proc. kwoty, to będziemy mogli złożyć wniosek o dofinansowanie – dodaje Andrzej Bąk.

Co może w zamian uzyskać prywatny partner? Jakimi atutami dysponuje Wapno? Jak będzie wyglądać park rozrywki? O tym czytaj w poniedziałkowym wydaniu „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane