Warfama zbiera kasę

ZK
opublikowano: 08-05-2007, 00:00

W ciągu dwóch lat firma zainwestuje kilkadziesiąt milionów złotych. Przydadzą się pieniądze z giełdy.

W ciągu dwóch lat firma zainwestuje kilkadziesiąt milionów złotych. Przydadzą się pieniądze z giełdy.

Pol-Mot Warfama, producent i dystrybutor maszyn rolniczych, złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Debiut na parkiecie planowany jest na przełomie lipca i sierpnia. O takiej opcji pierwszy pisał „PB”.

— Dzięki ofercie publicznej firma uzyska kapitał, który pozwoli na zmodernizowanie linii produkcyjnych. Sukces finansowy osiągnęliśmy dzięki przemyślanej strategii rozwoju, szerokiej sieci dystrybucyjnej oraz produkcji dobrej jakości maszyn za rozsądną cenę. Niewątpliwie wpływ na rozwój naszej firmy mają także przystąpienie Polski do UE i warunki akcesji, które sprawiają, iż jednym z głównych beneficjentów są rolnicy. Naszym celem jest zdobycie pozycji kluczowego dystrybutora maszyn rolniczych na terenie Polski —mówi Grzegorz Bartosik, prezes Pol-Motu Warfama.

Przychody grupy Pol-Mot Warfama za 2006 r. wyniosły 75,7 mln zł i wzrosły prawie dwukrotnie w porównaniu z 2005 r. Na bardzo dobre wyniki firmy wpłynął znaczny wzrost popytu na cały asortyment maszyn rolniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy