Warimpex liczy na zysk

KSA
opublikowano: 25-03-2010, 00:00

Deweloper działający głównie w branży hotelarskiej dostrzega poprawę rynkowych nastrojów.

Deweloper działający głównie w branży hotelarskiej dostrzega poprawę rynkowych nastrojów.

Ubiegłoroczne przychody Warimpeksu wyniosły 85,3 mln EUR i były o 10 proc. niższe od osiągniętych w 2008 r. Spółka notowana na giełdzie w Warszawie i Wiedniu zwiększyła jednak znacząco stratę netto — do 92,7 mln EUR z 29,4 mln EUR przed rokiem, głównie za sprawą odpisów aktualizacyjnych.

— To był dla nas bardzo trudny rok, ale od drugiej jego połowy dostrzegamy znaczącą poprawę na rynku — mówi Christian Fojtl, członek zarządu Warimpeksu.

IV kw. spółka zakończyła 5,5 mln EUR zysku.

— W branży hotelowej widzimy już zdecydowaną poprawę. Polepsza się też koniunktura na całym rynku nieruchomości — informuje Christian Fojtl.

Warimpex zainwestował w 2009 r. około 90 mln EUR. W tym roku wyda mniej od 50 do 70 mln EUR.

Część kwoty przeznaczona będzie na ukończenie budowy kompleksu hotelowego w St. Petersburgu. Warimpex chce też wreszcie rozpocząć inwestycję w Warszawie przy ul. Próżnej. Pierwotnie miał tam powstać luksusowy hotel, ale będzie biurowiec.

— Czekamy na pozwolenie na budowę — sprawy administracyjne się przeciągają, ale jesteśmy przekonani, że w tym roku wystartujemy — mówi Christian Fojtl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu