Warimpex zbiera kapitał

EG
opublikowano: 05-05-2011, 00:00

Spółka emituje obligacje, otwiera też furtkę do emisji akcji i chwali się przychodami.

Spółka emituje obligacje, otwiera też furtkę do emisji akcji i chwali się przychodami.

Akcjonariusze Warimpeksu upoważnili zarząd do podwyższenia w ciągu pięciu lat kapitału zakładowego spółki o 5,4 mln EUR przez emisję 5,4 mln zwykłych akcji na okaziciela, bez wartości nominalnej i bez prawa poboru. Wypuszczenie nowych akcji nie jest jednak planowane w ciągu 12 miesięcy. Deweloper rozpoczął właśnie emisję trzyletnich obligacji zamiennych na akcje. Pierwsza transza ma wartość nominalną 39,5 mln zł. Oprocentowanie obligacji wynosi 8,5 proc., a odsetki będą wypłacane co pół roku. Kupiły je m.in. szwajcarskie, austriackie i polskie fundusze. Do końca tygodnia trafią one na rynek Catalyst. Kolejna transza o podobnej wartości może zostać wyemitowana jeszcze w tym roku. Całkowita nominalna wartość programu obligacji to około 118 mln zł. Mogą one być wymienione na 9 mln akcji. Dziś kapitał spółki dzieli się na 54 mln papierów.

— Około połowy pozyskanego kapitału zostanie wykorzystane na spłatę zadłużenia krótkoterminowego, a pozostała część na prowadzenie nowych projektów — mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Na koniec ubiegłego roku spółka miała 81,2 mln EUR zobowiązań krótkoterminowych.

W tym roku notowana w Wiedniu i Warszawie spółka może sprzedać 2-3 nieruchomości. Skupi się na budowie biurowca przy ul. Próżnej w Warszawie, hoteli Campanile i PremiŹre Classe we Wrocławiu oraz kompleksu hotelowo-biurowego Airportcity w Petersburgu.

— Przychody za pierwszy kwartał są o 20 proc. wyższe w porównaniu do pierwszego kwartału 2010 r. Mamy za sobą bardzo dobry kwiecień. Cały 2011 r. zakończymy z 15-20-procentowym wzrostem przychodów, co silnie poprawi zysk EBITA — obiecuje Franz Jurkowitsch.

— W tym roku spółka miała świetny start. Działa na silnych rynkach — polskim i niemieckim, m.in. dlatego wyemitowała obligacje w złotych. Spodziewam się, że za cały rok pokaże 20-25-procentowy wzrost przychodów i zysków — mówi Christoph Thurnberger z Raiffeisen Centrobank.

Warimpex zakończył ubiegły rok z 5,3 mln EUR zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy