Warmia i Mazury wspierają dotacjami B+R

opublikowano: 29-06-2012, 00:00

W regionie można sięgnąć po dofinansowanie na wspólne przedsięwzięcia firm i środowiska naukowego.

To ostatni tego typu konkurs w województwie warmińsko- -mazurskim. W ramach naboru z poddziałania 1.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury (RPO WiM) do wzięcia jest łącznie 12,9 mln zł. Na co? Odpowiedź daje nazwa działania: „Inwestycje infrastrukturalne tworzące powiązania kooperacyjne pomiędzy jednostkami naukowymi i badawczo-rozwojowymi a przedsiębiorstwami”. Minimalna kwota wsparcia to 200 tys. zł, natomiast bardziej zawansowane projekty mają szansę nawet na 3,4 mln zł.

— Dofinansowanie można otrzymać na budowę, rozbudowęi wyposażenie w aparaturę infrastruktury wspólnych przedsięwzięć przemysłowo- -naukowych. Chodzi o budowę i zakup sprzętu, który będzie służył badaniom przemysłowym i przedkonkurencyjnym zakończonym wdrożeniem wyników prac w firmach — mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

O wsparcie mogą się ubiegać przedsiębiorcy oraz m.in. jednostki naukowe, samorządy, ich związki i stowarzyszenia oraz organizacje pozarządowe i instytucje otoczenia biznesu.

Dotację można uzyskać na projekty o wartości do 4 mln zł. Unia Europejska zwróci do 85 proc. kosztów kwalifikowanych w konkursie. W przypadku projektówobjętych pomocą publiczną ten wskaźnik wynosi 50 proc. Warto pamiętać o tym, że wydatki na inwestycje związane z zakupem środków trwałych, które pozwolą stworzyć nowe produkty wzornicze, nie mogą być wyższe niż 400 tys. zł. Wnioski o dotacje w formie papierowej należy składać osobiście lub przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Oprócz nich trzeba złożyć wniosek w formie elektronicznej (za pomocą generatora dostępnego na stronie urzędu). Zwycięzców naboru powinniśmy poznać najpóźniej na początku listopada.

9.07

Tego dnia o godz. 15 mija termin składania wniosków w konkursie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegóły dotyczące naboru, w tym kryteria wyboru projektów i wzory wniosków o dofinansowanie: można znaleźć na stronie: www.rpo.warmia.mazury.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu