Warranty put poszły do góry

Wojciech Anczok
opublikowano: 05-03-2001, 00:00

Warranty put poszły do góry

Miniony tydzień znów zdecydowanie należał do niedźwiedzi. WIG 20 zdołał pokonać wsparcie na poziomie 1499 punktów, wyznaczone przez dno z października ubiegłego roku. Obecnie najważniejszym wsparciem jest 1350 punktów, gdzie znajduje się dno z konsolidacji z końca 1999 roku. Taka przecena znalazła oczywiście swoje odbicie w wycenie warrantów.

Warrant put oparty na akcjach PKN Orlen zdrożał o ponad 30 proc. i kosztuje już 4 zł. Podobna sytuacja jest na naszej najcięższej spółce — TP SA. Warrant oparty na jej akcjach również kosztuje 4 zł, o 85 groszy więcej niż tydzień temu. Z kolei warrantem sprzedaży opartym na akcjach KGHM tydzień temu rozpoczęto handel po cenie 3,2 zł, aby zakończyć sesje na poziomie 3,7 zł. Obecnie walor ten jest wyceniany niewiele wyżej.

Na rynku tych instrumentów można zauważyć gasnący optymizm, warranty put są już w pełni dowartościowane, tzn. ich cena nie spada poniżej wartości wewnętrznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warranty put poszły do góry