Warren Buffett znów bije rekordy

opublikowano: 10-07-2013, 00:00

Rekordową kwotą 2 mld USD została wsparta słynna charytatywna fundacja Billa i Melindy Gatesów.

Darczyńcą jest Warren Buffett, legendarny miliarder i inwestor. Jego majątek powiększa się w tym roku wraz ze wzrostem wyceny jego funduszu Berkshire Hathaway, który ostatnio znalazł się na czołowym miejscu rankingu najbardziej szanowanych amerykańskich spółek według magazynu „Barron’s”.

Warren Buffett, prezes i dyrektor generalny Berkshire, rokrocznie ofiarowuje spore kwoty założycielowi Microsoftu, który wspólnie z żoną poprzez fundację przeznacza je m.in. na walkę z chorobami zakaźnymi (np. polio). Tym razem miliarder ofiarował 17,5 mln akcji serii B funduszu, których obecna wartość oscyluje wokół 2 mld USD. Tym samym przebił poprzednią swoją rekordową dotację — 1,8 mld USD, którą wsparł fundację Melindy i Billa Gatesów w 2008 r.

Numer 3 na liście najbogatszych ludzi świata — jego majątek Bloomberg ocenia na 61 mld USD — od lat prowadzi kampanię na rzecz promowania filantropii wśród bogaczy poprzez inicjatywę zwaną „Giving Pledge”. 82-letni miliarder przekazał również około 1,75 mln akcji serii B funduszu Berkshire na rzecz Susan Thompson Buffett Foundation.

Została założona przez samego Buffetta na cześć i pamięć pierwszej żony, zajmuje się m.in. wspieraniem edukacji. Ponad 1,2 mln akcji trafiło natomiast do Howard G. Buffett Foundation, koncentrującej się na walce z ubóstwem. Podobna liczba akcji zasiliła NoVo Foundation (prowadzi ją syn Peter) i do Sherwood Foundation, która finansują projekty związane ze sprawiedliwością społeczną w rodzimym stanie Nebraska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu