Warszawa ma centrum e-sportu

opublikowano: 31-01-2018, 22:00

OKinguin Esports Performance Center ruszy w tym roku. W radzie nadzorczej organizacji, która je uruchomi, jest Anna Streżyńska.

Z analiz PayPala i SuperDaty wynika, że zyski osiągane z e- -sportu w Europie w 2018 r. mogą wynieść 345 mln USD. Polska należy do najszybciej rosnących rynków w regionie — liczba odbiorców e-sportu powinna się zwiększać o ok. 29 proc. rok do roku. Wprawdzie do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Korei Południowej czy Chin mamy jeszcze daleko, ale w Polsce też pojawiają się kolejne biznesowe projekty. Zwyżkowe trendy wyczuł Team Kinguin, założona przez Viktora Romaniuka Wanliego organizacja e-sportowa powiązana z Kinguin.net, platformą typu market place z rynku gier komputerowych, łączącą sprzedawców z kupującymi. W Warszawie, w okolicach Lotniska Chopina, organizacja otworzy Kinguin Esports Performance Center.

Anna Streżyńska
Zobacz więcej

Anna Streżyńska Kreatyw Media

Liczy, że organizowane będą tu m.in. międzynarodowe turnieje e-sportowe. Członkiem rady nadzorczej Team Kinguin jest Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, która z polityki przechodzi obecnie do biznesu. „PB” informował jako pierwszy, że założyła ze wspólnikami spółkę MC2 Solutions, która zajmie się projektami m.in. z zakresu blockchainu.

— Dążę do tego, by Polska do roku 2020 znalazła się wśród pięciu najpotężniejszych rynków e-sportowych na świecie. Wprawdzie trudno będzie konkurować ze Stanami Zjednoczonymi, ale pokonać możemy te gospodarki, na których e-sport nie rozwija się tak szybko jak u nas — zaznaczył podczas oficjalnej prezentacji projektu Viktor Romaniuk Wanli. Ośrodek Kinguin Esports Performance Center zostaniezlokalizowany w czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Znajdzie się w nim m.in. zaplecze treningowe dla e-sportowców, przestrzeń wypoczynkowa dla zawodników, a także część biznesowa: powierzchnie biurowe, szkoleniowe, konferencyjne itp. Jak zaznaczają organizatorzy nowej przestrzeni, centrum e-sportowe będzie tworzyć nowe miejsca pracy i nowe zawody. Już teraz usługi zaczynają świadczyć np. psycholodzy e-sportowi, kolejne profesje będą powstawać wraz z rozwojem sektora. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Warszawa ma centrum e-sportu