Warszawa na poziomie azjatyckich stolic

opublikowano: 27-09-2018, 22:00

Średnia cena pokoju hotelowego w Polsce wynosiła w II kw. 2018 r. 66 EUR — wynika z badania HRS, portalu rezerwacji hotelowych.

W większości polskich miast ceny poszły w górę, w większości europejskich utrzymały się na stabilnym poziomie. Najwyższe są w Kopenhadze, Londynie, Amsterdamie i Zurychu. Ogromny wzrost, o 38 proc. — do 131 EUR, zanotowała Moskwa, w której 14 czerwca odbył się mecz otwarcia piłkarskiego mundialu. W Oslo hotelowe ceny potaniały o 32 proc.— do 147 EUR, prawdopodobnie dlatego, że organizowana raz na dwa lata wystawa morska „Nor Shipping”, która przyciąga 16 tys. zwiedzających, nie odbywa się w tym roku.

74 EUR Tyle średnio kosztuje pokój hotelowy w Stambule, najtańszym z europejskich miast. Najdroższe są Kopenhaga i Londyn — tu trzeba zapłacić 179 EUR.

58 EUR Tyle średnio kosztuje pokój hotelowy w Kuala Lumpur, mimo wzrostu o 12 proc., najtańszym z badanych miast na świecie. Najdroższy, mimo spadku o 7,7 proc., jest Nowy Jork z ceną 251 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane