Warszawa ponownie wybrała SkyCash

AR
opublikowano: 07-05-2019, 11:58

Miasto ostatecznie podpisało umowę na obsługę systemu płatności mobilnych w warszawskiej Strefie Płatnego Parkowania z firmą SkyCash Poland. Nie obyło się bez walki o kontrakt w KIO.

– SkyCash Poland wygrał ponownie postępowanie przetargowe na obsługę płatności mobilnych za parkowanie w Warszawie  – największej strefie płatnego parkowania w Polsce – informuje Kamil Skowroński ze SkyCash Poland. 

Spółka podpisała umowę z Zarządem Dróg Miejskich (ZDM) w Warszawie 2 maja, choć w przetargu złożyła droższą ofertę niż jej rywal. Wcześniej postępowanie ZDM wygrał mPay, który przedstawił najtańszą ofertę (przetarg został rozstrzygnięty przez miejską spółkę w lutym). SkyCash dwukrotnie odwołał się jednak od wyniku przetargu, sugerując m.in. rażąco niską cenę konkurenta, a Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) podzieliła te argumenty. W efekcie zwycięzcą przetargu okazał się SkyCash, dotychczasowy operator płatności mobilnych na warszawskich parkingach. 

– Dzięki niedawno podpisanej umowie użytkownicy SkyCash będą mogli zdalnie, wygodnie i bez szukania parkomatów płacić za postój w Warszawie - dodaje Kamil Skowroński. 

Na mocy nowej umowy SkayCash Poland będzie operatorem w Warszawie do listopada tego roku. Warszawa zapłaci za usługi spółki 320,4 tys. zł. Zanim miejska spółka podpisała nową umowę ze SkyCash Poland  musiała przedłużyć poprzednią, ponieważ nie zdążyła w terminie wyłonić w postępowaniu konkurencyjnym nowego operatora. Łącznie w warszawskim przetargu wpłynęło sześć ofert. 

Aktualnie Skycash obsługuje płatności mobilne (przez telefon) na parkingach w ponad 60 miastach w Polsce, co oznacza, że jest z jego aplikacji można korzystać na 95 proc. wszystkich miejsc płatnego parkowania w kraju. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu