Warszawa zaprasza do akceleratora

  • Marta Bellon
opublikowano: 28-07-2015, 22:00

Stołeczne centrum przedsiębiorczości zaprasza start-upy do autorskiego programu przygotowanego przez znanych mentorów.

Już tylko do 2.08 (niedziela) start-upy z Warszawy mogą zgłaszać się do pilotażowego programu akceleracyjnego dla firm technologicznych, uruchomionego przez stołeczny samorząd, Centrum Przedsiębiorczości Smolna i Fundację Rozwoju Innowacji Med INN.

To pierwszy taki program dofinansowany przez Urząd Miasta. Ma wesprzeć szybszą i efektywną komercjalizację 40 start- -upów. Adresowany jest do firm MSP działających w Warszawie głównie w branży life science, technologii materiałowych, optoelektroniki, energii, IT/ICT, ale też w innych branżach.

— Program akceleracyjny w Centrum Przedsiębiorczości Smolna to nasz kolejny krok w tworzeniu Warszawy innowacyjnej, w której rozwija się nowoczesna gospodarka oparta na wiedzy i badaniach naukowych. Dajemy młodym przedsiębiorcom możliwość rozwoju kompetencji i zdobycie doświadczenia w każdym aspekcie, który jest ważny dla biznesu — zapewnia Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Koordynatorem programu jest dobrze znana społeczności start-upowej Anna Walkowska, zaangażowana również w działalność takich inicjatyw, jak Fundacja Startup Poland czy Startup Grind, założycielka start-upu Homplex — wirtualnego narzędzia ułatwiającego aranżację wnętrz.

Razem z Andrzejem Kuśmierzem, wykładowcą Akademii Koźmińskiego, specjalistą w zakresie strategii i tworzenia trwałej przewagi konkurencyjnej, poprowadzą akcelerator według autorskiego programu. Uczestników czekają sesje mentoringowe z praktykami biznesu, wśród nich są m.in.: Dawid Smółka (relacje z inwestorami), Karolina Dzwonek (patenty, ochrona IP), Jowita Michalska (komunikacja marki), Mark Zollner (copywriting, crowdfunding) i Rafał Kozłowski (zarządzanie finansami, raportowanie).

Mentorzy zaprezentują dobre praktyki oraz zachowania, których należy unikać. Podzielą się wiedzą w zakresie komunikacji wartości dla wybranych grup klientów, oceny opcji rozwoju, planowania przewagi konkurencyjnej i analizowania otoczenia. W pierwszym etapie programu — „Sprincie”, czyli czterodniowej akceleracji, wyłonionych zostanie 20 finalistów. Czeka ich miesięczna akceleracja, która zakończy się tzw. DemoDay — prezentacją firm przed inwestorami i klientami. Łącznie uczestnicy otrzymają sześć tygodni intensywnego wsparcia biznesowego.

Spotkania będą odbywały się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna na warszawskim Powiślu. Rekrutacja do programu odbywa się przez formularz na stronie internetowej. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu