Warto budować w SSE

MAS
opublikowano: 12-02-2013, 00:00

Firmy prowadzące działalność w specjalnych strefach ekonomicznych mogą korzystać z ulg podatkowych.

Nie dotyczy to deweloperów realizujących inwestycje na terenach objętych strefą, jednak ze względu na korzyści dla najemców takie inwestycje opłacają się także deweloperom. Możliwość zaoferowania nieruchomości na wynajem w strefie ekonomicznej pozwala deweloperom dotrzeć do firm zainteresowanych prowadzeniem działalności objętej ulgami strefowymi. Dodatkowym atutem inwestycji na terenach SSE jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i techniczna oraz dostępność mediów.

Istotną grupę naszych klientów stanowią firmy, które chcą się skoncentrować na prowadzeniu podstawowej działalności, więc poszukują dewelopera, który zbuduje dla nich obiekt na wynajem na terenie SSE. Doceniając potencjał i atrakcyjność SEE, ulokowaliśmy już trzy nasze inwestycje w strefach. Na Śląsku w podstrefie gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma HL Display prowadzi działalność w Segro Business Park Gliwice. Druga inwestycja w obrębie KSSE to Segro Industrial Park Tychy. W okolicach Łodzi na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajduje się Tulipan Park Stryków, który jest jedną z największych inwestycji w regionie oraz największym naszym centrum logistycznym w Europie Centralnej.

Od strony formalnej umowy najmu dotyczące obiektów na terenie SEE nie różnią się od standardowo zawieranych umów, natomiast mają zwykle cechy wspólne. To zazwyczaj umowy typu pre-let, czyli podpisywane przed realizacją inwestycji, zawierane na długi okres najmu. Ich przedmiotem są najczęściej obiekty build-to- -suit, czyli projektowane i dostarczane zgodnie ze specyfikacją określoną przez przyszłych najemców.

MAGDALENA SZULC

dyrektor Segro na Europę Centralną

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu