Warto postawić na profesjonalizm

MAREK DIETL, prezes Giełdy Papierów Wartościowych
opublikowano: 26-03-2018, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2017:

Tak jak w tradycyjnym handlu kluczowa zawsze jest lokalizacja, tak w handlu giełdowym jest to zaufanie. A na nie spółki giełdowe muszą solidnie zapracować. Najlepiej poprzez budowanie dobrej komunikacji z rynkiem. Warto postawić na profesjonalne relacje inwestorskie. Korzyści mogą zaskoczyć nawet doświadczonych emitentów.

Wśród liderów rankingu Giełdowej Spółki Roku w relacjach inwestorskich są przedstawiciele banków, dwie największe przychodowo polskie firmy z branży detalicznej, znani deweloperzy oraz firmy z branż energetycznej i windykacyjnej. Każdy z tych biznesów ma swoją specyfikę, ale każdej z tych firm udaje się rzetelnie informować o wynikach i perspektywach rozwoju.

Jakość prowadzonych relacji bezpośrednio przekłada się na wizerunek firm wśród inwestorów, a także na ich rynkową wycenę. Inwestorzy zwracają uwagę na rzetelną i profesjonalną komunikację. Cieszy fakt, że coraz więcej firm notowanych na GPW utrzymuje wysokie standardy polityki informacyjnej z inwestorami, identyfikuje kluczowych inwestorów, umiejętnie do nich dociera, a w efekcie buduje długoterminową wartość spółki.

GPW, sama będąc spółką publiczną, poprzez relacje inwestorskie buduje zaufanie   nie tylko do samej siebie, ale też całego rynku kapitałowego. Stosujemy komunikację proaktywną, która uwzględnia fundamentalne prawa inwestorów do posiadania aktualnych i prawdziwych informacji o spółce.

Jestem przekonany, że dobrze budowane relacje inwestorskie skutkują też lepszą percepcją spółki wśród inwestorów (podwyższanie standardów w komunikacji z inwestorami jest ważnym narzędziem w konkurowaniu o zainteresowanie inwestorów spółkami z regionu CEE), a to może przełożyć się na zwiększenie płynności notowań firmy i wyższą wycenę, zmniejszenie zmienności kursu akcji w dłuższej perspektywie i wzrost zaufania interesariuszy do realizowanych projektów. Tego wszystkim spółkom z GPW życzę. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAREK DIETL, prezes Giełdy Papierów Wartościowych

Polecane