Ważne dane

RAV
15-12-2009, 00:00

29

Tyle projektów inwestycyjnych w 2009 r. pozytywnie zaopiniowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

767,9

mln EUR

Na tyle wyceniono projekty…

8152

…a tyle miejsc pracy dzięki nim powstanie

PAIIZ uhonorowała trzech największych zagranicznych inwestorów A.D. 2009. W kategorii "największa inwestycja" laureatem jest Cargotec Poland. Na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie Szczecińskim wybuduje montażownię maszyn przeładunkowych. Wartość inwestycji to 64,4 mln EUR.

W kategorii "inwestycja, która utworzyła najwięcej miejsc pracy", laureatem została firma IBM Polska. Jej plany zakładają do 2013 r. zatrudnienie do 2000 informatyków we Wrocławiu.

W kategorii "nowoczesne technologie" laureatem została firma Woodward Governor Poland. Podstawową jej działalnością jest projektowanie, produkcja i serwis urządzeń sterujących i monitorujących dla branż, m.in. lotniczej i silników przemysłowych. Inwestycja w podkrakowskich Niepołomicach warta jest około 35 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ważne dane