WBK zmienia kredyty mieszkaniowe

Paweł Zielewski
opublikowano: 22-04-1999, 00:00

WBK zmienia kredyty mieszkaniowe

ODPOWIEDŹ: Nowa gama kredytów w WBK kierowanym przez Jacka Ksenia, to, zdaniem bankowców, odpowiedź na zapotrzebowanie klientów. fot. ARC

Wielkopolski Bank Kredytowy wprowadził 19 kwietnia do swojej oferty nowy pakiet kredytów mieszkaniowych.

Bank proponuje teraz finansowanie budowy mieszkań systemem gospodarczym, kredyt na zakup działki budowlanej, kredyt na zakup mieszkań od gmin i zakładów pracy, a także kredyty na nadbudowę, przebudowę i rozbudowę już istniejących lokali i domów. Dodatkowo w WBK można ubiegać się o pożyczkę na adaptację pomieszczeń niemieszkalnych.

— Możliwość kredytowania budowy mieszkań systemem gospodarczym była do tej pory często pomijana przez banki — tłumaczy decyzję o rozwinięciu oferty Andrzej Stryjski, dyrektor Zespołu ds. Przygotowania Działalności Banku Hipotecznego WBK.

Oprocentowanie nowych kredytów jest zmienne, aktualnie wynosi 17,2 proc. w skali roku. Minimalny wkład własny ubiegającego się o kredyt klienta musi wynosić przynajmniej 30 proc. kosztów budowy. Jeżeli wkład własny przekracza 50 proc. kosztów postawienia domu czy mieszkania, wówczas bank może zaoferować obniżone o 0,5 pkt proc. oprocentowanie kredytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu