Wchodzą nowe taryfy celne

Albert Stawiszyński
opublikowano: 15-09-2003, 00:00

Nasze firmy zapłacą mniejsze cło za produkty spożywcze z Czech i ziarno ze Słowacji. Dziś wchodzą odpowiednie przepisy.

Ważna wiadomość dla importerów. Od dzisiaj stawka celna na keczup i inne sosy pomidorowe sprowadzane z Czech będzie wynosić 0 proc., a na pozostałe przetwory spożywcze 5 proc.

Zmiana stawek celnych została przygotowana na podstawie wyników konsultacji strony polskiej z przedstawicielami rządów Czech i Słowacji na początku lipca. Podczas spotkania omawiano kwestię zastosowania przez Czechy środka ochronnego wobec importu mięsa wieprzowego z Polski oraz podjętych przez Polskę działań retorsyjnych. Polegały one na wycofaniu: kontyngentu preferencyjnego na piwo, preferencji taryfowych na keczup pomidorowy i inne sosy pomidorowe, preferencji taryfowych na przetwory spożywcze. Wynikiem spotkania było zobowiązanie się przez strony do wycofania od 15 września z powyższych środków ochronnych w handlu towarami rolnymi. Dodatkowo zdecydowano o przywróceniu obniżonych stawek celnych na import pszenicy i kukurydzy z Republiki Słowackiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wchodzą nowe taryfy celne