WCL Herbico otrzymało certyfikat ISO 9001

Ryszard Gromadzki
24-04-2001, 00:00

WCL Herbico otrzymało certyfikat ISO 9001

WCL Herbico z Poznania otrzymało certyfikat jakości ISO 9001. W 2000 roku spółka podpisała 1827 umów o lea-sing wartości 96,5 mln zł. Kwota ta była o ponad 10 mln zł większa niż rok wcześniej. Mimo to Tomasz Czyżak, prezes Herbico, uważa, że polski rynek leasingowy jest dotknięty kryzysem.

Wielkopolskie Centrum Leasingowe Herbico z Poznania otrzymało ISO 9001 w zakresie realizacji usług leasingowych. Proces budowy i wdrażania systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001 spółka rozpoczęła na początku 2000 roku. Audyt certyfikacyjny przeprowadziła firma Det Norske Veritas Polska. Uroczystość wręczenia certyfikatu odbyła się 19 kwietnia w poznańskim hotelu Trawiński.

— Celem, dla którego zdecydowaliśmy się podjąć starania o uzyskanie certyfikatu ISO, była poprawa jakości obsługi klienta oraz funkcjonowania samej firmy. Zależało nam także na obniżeniu ryzyka realizowanych kontraktów — mówi Piotr Czyżak, prezes Herbico.

Kryzys na rynku

Według niego, rok 2000 przyniósł regres na polskim rynku leasingowym, a wartość przedmiotów oddanych w leasing sięgnęła niewiele ponad 6 mld zł, podczas gdy w 1999 roku — przekroczyła 6,8 mld zł.

— Spodziewamy się, że sytuację na krajowym rynku poprawią przygotowywane zmiany legislacyjne, stwarzające firmom leasingowym korzystniejsze warunki do działania — twierdzi Piotr Czyżak.

Mimo niekorzystnej sytuacji na rynku w 2000 roku WCL Herbico podpisało 1827 umów — w 1999 było ich 1515. Wartość ruchomości i nieruchomości oddanych w lea-sing sięgnęła 96,5 mln zł, podczas gdy w 1999 roku — 84,3 mln zł.

W zachodniej Polsce

Wśród przedmiotów wyleasingowanych przez spółkę w 2000 r.największy udział miały środki transportu (65 proc.), maszyny i urządzenia (25,7 proc.) oraz komputery i sprzęt biurowy (3,9 proc.).

WCL Herbico funkcjonuje na rynku od 1991 roku. Działalność firmy skoncentrowana jest w zachodniej Polsce. Spółka ma 6 przedstawicielstw (w Lesznie, Wrocławiu, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Koninie i Szczecinie) działających na zasadzie odrębnych firm.

— Naszymi klientami są głównie małe i średnie przedsiębiorstwa. Nie znaczy to, że rezygnujemy z obsługi dużych firm — tłumaczy Piotr Czyżak.

Klientem Herbico jest np. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WCL Herbico otrzymało certyfikat ISO 9001