Benoit de la Breteche
Wyniki kierowanego przez niego Stomilu Olsztyn za I kwartał 2002 r. mogły zaskoczyć nawet największych optymistów. Mimo trwającego konfliktu między koncernem Michelin a inwestorami finansowymi, firma oponiarska zdołała w pierwszych trzech miesiącach roku osiągnąć zysk netto wysokości 35,4 mln zł. To wynik o blisko 20 mln zł lepszy niż z osiągnięty przed rokiem. Zysk na działalności operacyjnej był także dużo wyższy. W I kwartale 2002 r. wyniósł on 58,1 mln zł. Władze Stomilu wierzą, że wyniki w całym roku będą lepsze niż w ubiegłym.
Kjell-Ove Blom
Pierwszy kwartał roku nie był udany dla kierowanej przez niego Netii. Co prawda zysk operacyjny spółki, pomniejszony o amortyzację (EBITDA), wyniósł aż 30 mln zł, czyli dwa razy więcej niż przed rokiem, jednak na poziomie netto Netia zanotowała ponad 245 mln zł straty.
Wskutek trudnej sytuacji gospodarczej kraju spółka po raz pierwszy odnotowała również odpływ netto klientów, czyli podłączyła mniej nowych linii niż odłączyła istniejących.
