Wektory

Wojciech Kowalczuk, Maria Trepińska
02-08-2002, 00:00

Bogusław Kasprzyk

Mało znany w branży ubezpieczeniowej, były konsultant Norwich Union (obecnie Sampo) został wczoraj mianowany prezesem PZU Życie. Nominacja Bogusława Kasprzyka na to stanowisko była zaskoczeniem. Rada nadzorcza podobno konsultowała tę decyzję z ministrem skarbu Wiesławem Kaczmarkiem, ale obecnie trudno powiedzieć czy nowy prezes PZU Życie jest jego człowiekiem, czy należy do „obozu” skonfliktowanego z ministrem Zdzisława Montkiewicza, prezesa PZU.

Właśnie ten konflikt między dwoma zwierzchnikami Bogusława Kasprzyka może najbardziej utrudnić rozwój jego kariery na stanowisku prezesa największej w kraju życiowej spółki ubezpieczeniowej.

Barbara Kmiecik

Czarne chmury pojawiły się nad Barbarą Kmiecik, prezesem i udziałowcem Agencji Handlowej B. Kmiecik i spółka. Jeszcze kilka lat temu jej nazwisko pojawiło się na liście najbogatszych tygodnika „Wprost”, aspirowała do roli pierwszej bizneswoman w Katowicach. Śląska firma była zaliczana do największych handlujących węglem. Miała apetyt na przejęcie Kopalni Piasku Maczki Bór i Przedsiębiorstwa Maszyn i Urządzeń Górniczych. Plany pozostały na papierze. Szumnie sponsorowała imprezy kulturalne. Teraz firma jest na progu bankructwa, ale nie jest to problem pani Kmiecik, lecz jej wierzycieli, spółek węglowych należących do Skarbu Państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk, Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu