Wektory

Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 10-10-2002, 00:00

Aleksander Gudzowaty

Współwłaściciel PHZ Bartimpex toruje swojej firmie drogę do wejścia na rynek biopaliw. Właśnie temu ma służyć dokonany niedawno zakup 85 proc. akcji Polmosu Wrocław.

Na zakup walorów spółki spirytusowej Bartimpex wyda ponad 64 mln zł, a dodatkowo będzie musiał dokonać inwestycji w urządzenia na kwotę 12 mln zł. Ten scenariusz będzie obowiązywał, jeżeli wejdzie w życie oczekiwana przez Bartimpex ustawa o biopaliwach. Jeśli nie, spółka Aleksandra Gudzowatego zainwestuje we Wrocławiu tylko 2 mln zł.

Janusz Szlanta

Firma Pretor z Gdańska złożyła wniosek o upadłość kierowanej przez niego Stoczni Gdynia. Powodem są zapewne nieuregulowane przez stocznię zobowiązania wobec jej kooperanta z branży komputerowej. Mimo że wniosek niewielkiej firmy, której należności zapewne nie są wysokie, raczej nie doprowadzi do upadku stoczni, to sytuacja producenta statków jest na tyle niewesoła, że wkrótce zniecierpliwienie mogą zacząć okazywać kolejni, więksi kooperanci.

Sytuacja stoczni pozostanie niepewna do czasu, kiedy banki wznowią jej finansowanie, a do tego potrzebne są gwarancje rządowe. Tymczasem rząd nie kwapi się do ich udzielenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu