Wektory

Paweł Janas
20-01-2003, 00:00

Jan Kulczyk

Znaczący akcjonariusz PKN Orlen powinien być zadowolny z weta do ustawy biopaliwowej. Koncern z Płocka od dawna krytykował projekt nowego prawa, obawiając się m.in. spadku produkcji.

Poza tym Jan Kulczyk, jako akcjonariusz spółki Autostrada Wielkopolska, na pewno chciałby, aby z nowej sieci dróg korzystało jak najwięcej kierowców. Tymczasem część analityków obawia się, że wejście w życie ustawy może przyczynić się do wzrostu cen paliw. To zaś mogłoby ostudzić zapał Polaków do czterech kółek.

Aleksander Gudzowaty

Szef Bartimpexu, bardzo mocno zaangażował się w projekt uruchomienia produkcji biokomponentów. Deklaracje mówiły o nakładach rzędu 80 mln złotych i zajęciu 20 proc. rynku. Tymczasem piątkowa decyzja prezydenta może poważnie pokrzyżować te plany.

Należy przypomnieć, że źródło potęgi Bartimpexu — handel z Rosją — od jakiegoś czasu dramatycznie wysycha. Nic więc dziwnego, że uwaga właściciela skierowała się ku produkcji biokomponentów. To była szansa na odrodzenie finansowej potęgi firmy. Pożyjemy, zobaczymy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu