Wektory

Kazimierz Krupa
opublikowano: 01-07-2003, 00:00

Jerzy Hausner

Wiele nowatorskich pomysłów, niektóre niezbyt bezpieczne, zaprezentował główny strateg gospodarczy rządu Leszka Millera na II Kongresie SLD. Pomysły są interesujące, choćby w myśl zasady, że nadzwyczajne okoliczności wymagają niestandardowych działań. Pomysły wicepremiera budzą kontrowersje wewnątrz rządzącego ugrupowania. Życzymy uporu i konsekwencji.

Andrzej Celiński

Kiedy myślimy o instrumentach stymulujących rozwój gospodarczy, nie może być żadnych tabu. Jednak podatek liniowy dla socjaldemokracji jest niespotykanie egzotyczny. Wartością polityczną w Polsce jest niwelowanie różnic społecznych, a ten podatek je pogłębia. Jestem więc zdecydowanie sceptyczny co do skutków wprowadzenia tego podatku — to cytat tak absurdalny, że w zasadzie nie wymaga komentarza. Zastanawiamy się tylko, jakie instrumenty stymulują rozwój umysłowy niektórych polityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu