Wektory

Kazimierz Krupa
27-08-2003, 00:00

Jan Czekaj

Zdając sobie zapewne sprawę z niestabilności fotela wiceministra finansów wybrał pozycję jednego z dziesięciu gniewnych ludzi, czyli członka szanownego gremium, jakie stanowi Rada Polityki Pieniężnej. Co prawda jego kadencja zakończy się już za kilka miesięcy, jest to więc jakby krótkie terminowanie, ale myśli on przecież o kadencji kolejnej. Niezależnie od tego, czy zostanie zakwalifikowany w tym gronie do „gołębi” czy „jastrzębi”, mamy nadzieję, że zasili szeregi rozsądnych, podejmujących racjonalne decyzje.

Piotr Czyżewski

Nie ma gorszej decyzji niż brak decyzji. Zdecydowanie, czy to w polityce, czy w biznesie, jest niezbędnym warunkiem skuteczności. Wzorem była wiceminister Kornasiewicz, która — jak mawiano — sprzedaży banku dokonywała między przystawką a drugim daniem. Obecny minister skarbu podjął jednak jedną decyzję: nie będzie podejmował żadnych decyzji. I konsekwentnie swoje postanowienie realizuje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu