Wektory

Kazimierz Krupa
03-11-2003, 00:00

Jolanta Kwaśniewska. Pierwsza dama wypuściła próbny balon, po raz pierwszy nie wykluczając hipotetycznego kandydowania w roku 2005 na urząd głowy państwa. Wszystko to pisane jeszcze palcem na wodzie, ale nie zawadzi już zastanowić się nad przyszłą terminologią. Z samą Jolą sprawa prosta — po ewentualnym zwycięstwie byłaby tytułowana Panią Prezydent. Pewnym problemem stałoby się natomiast protokolarne usytuowanie Olka — Były Prezydent czy raczej Pan Prezydentowy? (Z)

Włodzimierz Czarzasty. Sekretarz grupy trzymającej władzę, pardon, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wyraził wielką chęć współtworzenia list komitetów obywatelskich w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Co prawda nazwa „komitet obywatelski” nie została zastrzeżona w Urzędzie Patentowym, ale w historii Polski kojarzy się jednoznacznie. Chyba lepiej by było, gdyby sekretarz wykazał większą kreatywność i poszukał jakiejś nazwy bliższej mu ideowo. (Z)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu