Wektory

Kazimierz Krupa
opublikowano: 31-03-2004, 00:00

Janusz R. Guy. To, że włoski Recordati chce przejąć prawie połowę kierowanej przez prezesa Polfy Kutno, nie jest niczym nadzwyczajnym: takie procesy zdarzają się, nawet dosyć często. Jednak istotne są styl i poszanowanie praw udziałowców mniejszościowych. Polfa, nie dość że osiągała tradycyjnie dobre wyniki, nie dość że była „szczelna” w całym procesie negocjacyjnym, to jeszcze zaproponowano przyzwoitą premię (ponad 20 proc.) w wezwaniu publicznym.

Zbigniew Kaniewski. Niektórzy mają to do siebie, że jak powiedzą, iż czeka nas długi okres bez deszczu, to natychmiast trzeba się chować, bo zaraz nastąpi oberwanie chmury, jeśli zaś wieszczą ulewę — można zacząć się opalać. Jak minister skarbu powiedział, że w KGHM (w końcu spółka nad którą minister powinien mieć pełną kontrolę) nie ma powodu, by wymieniać zarząd, to zaraz prezes i dwóch członków zarządu wyleciało z pracy. Widocznie ten typ tak ma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu