Wektory

Kazimierz Krupa
24-11-2004, 00:00

Izabela Jaruga-Nowacka. Pani wicepremier i minister bez teki — chociaż teczkę od prezydenta dostała — dzisiaj dostanie drugą funkcję i zastąpi Krzysztofa Patera na stanowisku ministra polityki społecznej. To dla niej dobra wiadomość, bo pani premier wyraźnie się nudziła i PAP nieustannie informowała nas o rozlicznych spotkaniach z hodowcami kaktusów, kanarków, białych myszek... Przedsiębiorcy natomiast, po nominacji, pozostają pod wrażeniem i są w głębokim szoku.

Krzysztof Pater. Po odrzuceniu przez Sejm dwóch kluczowych ustaw z niegdysiejszego planu Hausnera — o zróżnicowaniu składki ZUS dla przedsiębiorców oraz rentach i emeryturach z FUS — co uszczupliło budżet o ponad 1 mld złotych, minister polityki społecznej podał się do dymisji. Za konsekwencję należy się wektor w górę, tyle tylko że gdyby inni ministrowie postępowali równie honorowo, już dawno nie mielibyśmy rządu. Wrażliwy, naiwny czy ofiara na ołtarzu polityki?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu