Wektory

k
30-09-2005, 00:00

Ryszard Kapuściński. Polski twórca literatury faktu wymieniany jest wśród tegorocznych kandydatów do literackiego Nobla. Obserwatorzy prac szwedzkiej akademii uważają, że w tym roku nagrodą może zostać uhonorowany twórca literatury faktu, filozof lub teoretyk. A ponieważ literatura się zmienia, a nagroda Nobla ewoluuje wraz z nią, być może przyszedł czas na Nobla dla literatury faktu, a tym samym polskiego autora — twierdzi plotkarska giełda w Sztokholmie.

Aleksandra Jakubowska. Była wiceminister kultury i posłanka oraz trzy inne osoby odpowiedzą przed sądem za nieprawidłowości w procesie legislacyjnym rządowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji. Chodzi o zmiany bezprawnie dokonane w tym dokumencie, czyli słynne słowa „lub czasopisma”. Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Rejonowego dla Warszawy. Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: k

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy