Wektory

k
opublikowano: 14-12-2005, 00:00

Judith Pickering. Obecny w naszym kraju od początku lat dziewięćdziesiątych (w 1994 r. uruchomił swoją fabrykę w Kobierzycach pod Wrocławiem, a w 1988 r. kupił markę Wedel) koncern Cadbury Schweppes zbuduje w południowo-zachodniej Polsce (za 100 mln euro) fabrykę gumy do żucia. Jak zapowiedziała Judith Pickering, dyrektor programu inwestycyjnego koncernu, znajdzie w niej pracę około 500 osób. Koncernowi dobrze się robi u nas interesy — co rokuje na przyszłość.

Ewa Wrzesińska-Jóźków. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie pozostawia wątpliwości: rozprawy przeciw koncernom farmaceutycznym, w których orzekała sędzia, należy rozpocząć od nowa. Głośny spór marżowy (firmom zarzucano zawyżanie wartości celnej importowanych leków) wraca do punktu wyjścia. Po kilku latach sporów nikt nie jest w stanie oszacować skutków finansowych tego maratonu, ale trzeba je liczyć na miliardy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: k

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy