Wektory

ass
12-05-2006, 00:00

Marek Biernacki. Został w czwartek szefem sejmowej komisji ds. służb specjalnych, zastępując na tym stanowisku Romana Giertycha, teraz: ministra edukacji. To dobra wiadomość, bo Biernacki, jako były szef resortu spraw wewnętrznych w rządzie Jerzego Buzka sporo wie o działaniu i procedurach służb specjalnych. Polityk opozycji, a w dodatku kompetentny, na czele ważnej sejmowej komisji to w obecnym Sejmie w sam raz powód do przyznania wektora w górę.

Bolesław Piecha. Już był gotowy objąć stanowisko szefa resortu po Zbigniewie Relidze (z którym był w ostrym sporze), który w tym tygodniu nie wykluczał swojej dymisji. Miał w tych staraniach poparcie posłów PiS. Ale po wczorajszych mediacjach w Pałacu Prezydenckim Piecha musiał przełknąć gorzką pigułkę i przeprosić Religę za nielojalność. Na razie więc w sporze Religa-Piecha ogłoszono remis, ale ze wskazaniem na Religę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu