Wektory

ass
opublikowano: 15-05-2006, 00:00

Mariusz Kamiński. Spełnia marzenia swojego życia. Będzie wreszcie robił to, o czym przez całe lata mógł tylko mówić — walczyć z korupcją, mafią i układami. Dostaje do tego potężne narzędzie — Sejm uchwalił w piątek ustawę o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, elitarnej służbie o szerokich uprawnieniach. Ponieważ ta nowa instytucja budzi pewne zaniepokojenie, przyszłemu szefowi CBA życzymy, by udowodnił, że obawy były bezpodstawne, i by kojarzył się raczej z sędzią Falcone niż z Ławrentijem Berią.

Jan Parys. Jako wiceszef Fundacji Polsko- -Niemieckie Pojednanie w latach 1998-2000 bezprawnie pobrał w formie nagród ponad 105 tys. zł. Fundacja domaga się zwrotu tych pieniędzy w procesie cywilnym. Podczas piątkowej rozprawy pozwany Parys odrzucił taką możliwość i stwierdził, że nie zamierza niczego zwracać. Przypomnijmy — Jan Parys był w roku 1992 ministrem obrony w rządzie Jana Olszewskiego, tak chwalonym przez obecną ekipę rządzącą za uczciwość i walkę z układem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu