Wektory

ass
opublikowano: 24-05-2006, 00:00

Jan Rokita. Zapowiedział, że Platforma Obywatelska poprze reformę służby zdrowia, przypilnuje jednak, by dodatkowe środki na ten cel pochodziły z cięć w administracji rządowej, a nie z kieszeni podatników. Wygląda na to, że PO wychodzi z marazmu i zaczyna pełnić rolę aktywnej opozycji. Świadczy o tym przygotowywany projekt o wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych jeszcze w jesiennych wyborach samorządowych. Wektor za przejście od narzekania na PiS do czynów.

Bogusław Marzec. Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przyznał wczoraj, że kierowana przez niego spółka zwróciła się do Urzędu Regulacji Energetyki o zgodę na kolejną podwyżkę cen gazu. Byłaby to już trzecia podwyżka w tym roku — ceny wzrosły w styczniu o 6 i w kwietniu o blisko 15 proc. Jego zdaniem, obecna taryfa PGNiG jest niższa od zakupu cen gazu z importu. To zła wiadomość nie tylko dla gospodarstw domowych, ale przede wszystkim dla zakładów chemicznych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu