Wektory

ASS
18-07-2006, 00:00

Stanisław Kluza. Minister finansów zaczyna swoje urzędowanie od uspokajania rynków. Potwierdza więc wszystkie wcześniejsze deklaracje składane przez Zytę Gilowską, o utrzymaniu deficytu budżetowego poniżej 30 mld zł czy też wczorajsze o spełnieniu kryteriów konwergencji do 2009 roku. Jednak w wypowiedziach nowego ministra pojawiła się też nowa deklaracja — że Ministerstwo Finansów nie będzie prowadziło interwencji na rynku walutowym. To oznacza czytelne zasady na rynku.

Piotr Woźniak. Pozycja ministra gospodarki w rządzie jest coraz słabsza, a w prasie pojawiają się spekulacje, kto może być jego następcą. Premier Kaczyński nie wyklucza zmian personalnych, a resort gospodarki nie należał do najbardziej przezeń chwalonych. Nie byłaby to wielka strata, bo zarządzający potężnym resortem niczym szczególnym się przez dziewięć miesięcy urzędowania nie wyróżnił, a polityka nie jest chyba jego żywiołem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu