Wektory

ass
opublikowano: 09-08-2006, 00:00

Jarosław Kaczyński. Premier pogratulował wczoraj Wiktorowi Janukowyczowi wyboru na stanowisko szefa rządu ukraińskiego i zaprosił go do odwiedzenia Polski w najbliższym czasie. Niby naturalna reakcja, ale cieszy. Po pierwsze dlatego, że takich naturalnych reakcji w polskiej polityce zagranicznej było ostatnio jak na lekarstwo. Po drugie zaś: to zaproszenie oznacza kontynuację polskiej polityki wschodniej. Przyznajemy wektor w górę za krok w stronę nudy i normalności.

Andrzej Lepper. Wicepremier najwyraźniej na dobre rozpoczął samorządową kampanię wyborczą. Kierowana przez niego Samoobrona zaproponowała wczoraj, by budżet państwa wypłacał sołtysom comiesięczne diety wysokości 200 zł. Nie jest to dużo, ale — według szacunków tej partii — w skali kraju trzeba będzie na ten cel wydać 90 mln zł. Dla budżetu to też nie jest oszałamiająca kwota, ale przyznajemy wektor w dół — za zasadę, w myśl której za obietnice polityków płacą podatnicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu