Wektory

ass
opublikowano: 13-09-2006, 00:00

Roman Polański. Słynny reżyser zostanie w tym roku uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową za całokształt twórczości i osiągnięcia życia, przyznawaną przez Europejską Akademię Filmową. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się w tym roku po raz pierwszy w historii w Polsce. Polański odbierze jedną ze swoich wielu nagród niejako przed własną publicznością — ale nie tylko, ponieważ zaplanowana na 2 grudnia w Warszawie uroczystość będzie transmitowana do 35 krajów.

Adam Rapacki. Jeden z najbardziej znanych polskich policjantów, współtwórca Centralnego Biura Śledczego, znowu stracił stanowisko — tym razem komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie. Odwołanie generała Rapackiego ma związek z wynikami kontroli przeprowadzonej po strzelaninie, do której doszło w sierpniu tego roku w jednym z krakowskich barów. Kontrola wykazała, że były nieprawidłowości przy wydawaniu przez policję sprawcy strzelaniny pozwolenia na broń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu