Wektory

ass
opublikowano: 16-11-2006, 00:00

Charlie McCreevy. Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego może świętować sukces. Po trzech latach pozbył się — jak sam określił — dyrektywy usługowej UE ze swojego biurka. Wczoraj zaakceptował ją Parlament Europejski. Dyrektywa nie jest idealna, bo pozostawia wiele barier dla firm, zwłaszcza z nowych krajów członkowskich, jednak eurodeputowani, (także polscy) są zgodni: lepsza taka dyrektywa niż żadna. Pierwszy krok w stronę liberalizacji rynku został zrobiony, miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Artur Zawisza. Poseł Prawa i Sprawiedliwości po kilku tygodniach wyciszenia wraca na pierwszą linię. Niestety, w dobrze znanym stylu. Po długim namyśle nad werdyktem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie komisji bankowej doszedł do wniosku, że jednak prezes NBP Leszek Balcerowicz może być świadkiem, podobnie jak b. prezes Hanna Gronkiewicz-Waltz. Znowu czekają nas więc w komisji dyskusje nie o blaskach i cieniach sektora bankowego, lecz o liście świadków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu