Wektory

ass
opublikowano: 27-11-2006, 00:00

Adam Struzik. Polityk PSL po raz trzeci z rzędu został wybrany marszałkiem sejmiku województwa mazowieckiego. Ponieważ w swej karierze politycznej był również marszałkiem Senatu, moglibyśmy — zainspirowani komediami Stanisława Barei — powiedzieć, że Struzik jest z zawodu marszałkiem. Jednak wypada też wyrazić uznanie dla jego politycznej zręczności, bo na niestabilnej polskiej scenie politycznej utrzymanie stanowiska przez tak długi czas to rzadkość.

Zyta Gilowska. Minister finansów podczas szczytu Inicjatywy Środkowoeuropejskiej w Albanii podtrzymała swoje wcześniejsze stanowisko, że referendum w sprawie przyjęcia przez Polskę euro mogłoby się odbyć w 2010 roku. Pal sześć odległą datę, pragniemy jedynie przypomnieć, że Polska, wchodząc do UE, zobowiązała się do przyjęcia wspólnej waluty. Pomysł referendum należało więc forsować wtedy. Teraz jest już na to za późno. Szkoda czasu i środków, by podejmować taki bój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane